KOSZYCZEK PEŁEN BARW! – WIELKANOCNY KONKURS DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI!

Pamiętając, jak ogromnym powodzeniem cieszył się ubiegłoroczny konkurs dla placówek oświatowych „Jajo jak malowane” oraz z sentymentem wspominając wyjątkowe prace wykonane przez najmłodszych mieszkańców naszego regionu, również w tym roku z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych organizujemy konkurs.

 

„Koszyczek pełen barw!” – to ponowna okazja do wspólnej, kreatywnej zabawy oraz integracji dzieci w obrębie danej grupy czy szkoły a także szansa na wygranie atrakcyjnych nagród, bo na zwycięzców czekają karty podarunkowe do wykorzystania na terenie Galerii Odrzańskie Ogrody o wartości:

1200 zł – I miejsce,

800 zł – II miejsce,

500 zł – III miejsce.

 

II edycja konkursu skierowana jest do grup przedszkolnych oraz szkolnych (klasy 1-3) placówek oświatowych miasta Kędzierzyn-Koźle oraz naszego powiatu i polega na udekorowaniu dowolną techniką plastyczną koszyczka wielkanocnego, wyrysowanego na tablicy formatu B1. W tym celu Odrzańskie Ogrody przygotowały dedykowaną tablicę B1 z gotowym obrysem koszyczka, którą będzie można odebrać w Biurze Administracji Galerii Odrzańskie Ogrody po zgłoszeniu chęci udziału w konkursie danej placówki. Zgłoszenie chęci udziału możliwe jest do dnia 15.03.2023 r.

Dalsza część konkursu to odebranie tablicy oraz stworzenie na niej przez dzieci kreatywnej pracy plastycznej tj. dekoracji koszyczka wielkanocnego za pomocą wybranej przez siebie techniki plastycznej.  Forma jest dowolna – może to być wyklejka, pomalowanie farbami itd., zdajemy się na pomysłowość dzieci. Dekoracja może zostać wykonana zarówno przez wybraną grupę czy klasę, jak i jako praca zbiorcza dzieci we wspomnianym przedziale wiekowym w obrębie danej szkoły np. podczas zajęć pozalekcyjnych czy w świetlicy szkolnej.

Gotowe prace należy dostarczyć do dnia 27 marca br. do Biura Administracji Galerii Odrzańskie Ogrody. Następnie zostaną one sfotografowane, a zdjęcia opublikowane na profilu galerii na Facebooku w formie zbiorczego posta konkursowego, gdzie w dniach 30 marca – 3 kwietnia br. odbędzie się głosowanie na najpiękniejsze koszyczki.

 

W kolejnym etapie konkursu, spośród 6 prac z największą liczbą reakcji, specjalnie powołana Komisja Konkursowa w dniu 4 kwietnia br. wybierze 3 zwycięskie prace, które w ocenie Komisji Konkursowej będą najlepsze pod kątem estetyki, techniki wykonania, pomysłowości i kreatywności.

 

Wszystkie prace możliwe będą do obejrzenia na wernisażu na pasażu przy wejściu głównym do galerii Odrzańskie Ogrody w dniach 30.03.-8.04.2023 r.

 

*Liczba uczestników konkursu jest ograniczona i wynosi 16 grup więc o możliwości udziału w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Szczegóły w załączonym regulaminie:

Regulamin_konkursu_Koszyczek_pełen_barw

Wszystkie prawa zastrzeżone © Odrzańskie Ogrody | Wdrożenie: MBT MEDIA