17-18 LUTEGO: HALO ARKTYKA! FERIE NA BIEGUNIE PÓŁNOCNYM!

W województwie opolskim właśnie rozpoczęły się ferie zimowe. Z tej okazji Galeria Odrzańskie Ogrody przygotowała dla najmłodszych mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i okolic wydarzenie pt. „Halo Arktyka! Ferie na biegunie północnym”.

W dniach 17-18 lutego br. na pasażu przy wejściu głównym do galerii pojawi się arktyczny plac zabaw, gdzie na dzieci czekać będą wyjątkowe zimowe zabawy.

Bazą całego wydarzenia i jednocześnie bawialnią dla maluchów będzie wyspa pingwinów, czyli duży namiot, w którym oprócz zabaw pod okiem animatorów, dzieci będą m.in. poznawać kuchnię Eskimosów. Na małych uczestników wydarzenia czekać będą również specjalne strefy a w nich:

  • gry zręcznościowe – w których dzieci będą mogły sprawdzić swoją celność,
  • zimowe domino – układanki i puzzle o tematyce związanej z biegunem północnym,
  • klocki XXL – wielkoformatowe klocki, dzięki którym najmłodsi stworzą kreatywne konstrukcje.

Uzupełnieniem wydarzenia będzie mini wystawa „Eskimoskie ciekawostki”. Dowiemy się z niej m.in. jak zbudowane jest igloo, co jedzą Eskimosi czy w którym miesiącu temperatura na Grenlandii wzrasta powyżej zera. Te i wiele innych ciekawostek dzieci odnajdą na sześciu tablicach edukacyjnych w kształcie Eskimosów.

Zimowy park zabaw otwarty będzie w piątek i sobotę (17 i 18 lutego br.) w godzinach od 12:00 do 19:00. Wszystkie atrakcje dostępne będą bezpłatnie.

 

Serdecznie zapraszamy i życzymy udanej zabawy!

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © Odrzańskie Ogrody | Wdrożenie: MBT MEDIA