16 LISTOPADA: PROFILAKTYKA NOWOTWORÓW PROSTATY W GALERII ODRZAŃSKIE OGRODY!

Listopad już od kilku lat jest miesiącem, w którym podkreśla się jak ważna jest świadomość i profilaktyka występujących u mężczyzn chorób nowotworowych, przede wszystkim raka jąder i raka prostaty. Zachęcamy Panów, by właśnie w listopadzie zgłosić się na badania profilaktyczne, które mogą uratować życie.

Pamiętajmy ta, rutynowa diagnostyka przesiewowa raka prostaty opiera się na badaniu stężenia antygenu specyficznego dla prostaty (PSA) we krwi oraz na badaniu i wywiadzie urologicznym. Są to kluczowe informacje pomagające szybko wykryć nowotwór.

W tym tygodniu,  w trosce o zdrowie Panów dajemy możliwość bezpłatnego zbadania poziomu markera prostaty – PSA w Galerii Odrzańskie Ogrody.

16 listopada br. w godz. od 17:00 do 19:00 bez rejestracji, nieodpłatnie, na każdego mężczyznę bez względu na wiek będzie czekać na pasażu przy wejściu głównym do galerii Odrzańskie Ogrody punkt poboru krwi, zorganizowany we współpracy ze Szpitalem w Kędzierzynie-Koźlu.

Dalsza część akcji będzie miała miejsce w piątek tj. 17.11.2023 r. w Przychodni Przyszpitalnej przy ul. 24 Kwietnia 7. Na konsultację urologiczną zapraszamy od 15:00 do 20:00. Rejestracja nie jest wymagana.

Profilaktyka odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i prewencji wielu chorób dlatego zapraszamy także wszystkich zainteresowanych 30.11.2023 r. od godz. 10:00 do 14:00 do Domu Kultury Koźle przy ul. Skarbowej 10 na prelekcje edukacyjne prowadzone m.in. przez dr n. med. Artura Pietrusa.

Rak prostaty to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u panów, dlatego czas wziąć sprawy w swoje ręce, a pierwszym krokiem jest właśnie profilaktyka! Namówcie na badania kolegów, bo zdrowie to męska sprawa. Widzimy się w godz. 17:00-19:00!

Wszystkie prawa zastrzeżone © Odrzańskie Ogrody | Wdrożenie: MBT MEDIA